wz

Aktuality - co se děje, dělo a dít bude ...

12.—13.8.2006 pořádáme první setkání modelářů z okolí. Žádná oficiální akce, kdo přijede je vítán, popovídáme, polítáme, hodíme něco na gril a bude se vidět co den přinese.

Jak bylo uvedeno dole v textu, tak se i stalo. Jen toho poletování bylo pomálu, protože počasí nám opravdu nepřálo. Jeden z mála kdo dodával punc leteckomodelářské akce byl Štěpán Škorpil z Prahy, který přijel na pozvání Ládi Houhy. Všichni jsme obdivovali lítání s vrtulníkem. Štěpán přijel vybaven Raptorem 50, s drobnou změnou – nebyl to spalovák, ale elektra. Musím říci, že nás projev „větráku“ překvapil. Protože jsem v této kategorii pouze divákem nebudu uvádět žádné jiné technické podrobnosti, pouze moje pocity.

Fotografií z tohoto dne je opravdu poskrovnu, protože počasí si s námi dost pohrávalo. Kdo se dále zúčastnil mimo místních byl Marcel Hladík - firma HVP Modell, jeho bratr Robert - HVP Acculab. Marcel představil nám nový model ze své produkce (viz foto), když se uklidnilo počasí, měli jsem možnost jej vidět i v letu.  Jinak ostatní dle fotek a komentáře k nim samotným.

Prvním účastníkem, pořadatelem a zároveň kuchařem byl Honza Kadlec. Na nátlak ostatních dal dohromady tuhle svojí legendu, která je snad nesmrtelná. Přežila několik pádů bez větší úhony, spoustu krizovek při vlekání větroňů a stále to funguje. Honza den předem udělal „tuning“, našťouchal baterie v letadle a v rádiu a hurá na to.

 

Tak tady Jenda v úplně jiné roli. Jako pohoštění jsme připravili grilovaná kuřata a kapry pečené na třeboňské dvanáctce. Myslím, že oboje se opravdu povedlo, zvlášť kapři na pivě byli všemi chváleni. A s nimi samozřejmě mistr kuchař. Přes špatné počasí Jeník vydržel stát u grilu i pekáče s rybami a zaslouží si poděkování.

Na tomto snímku je Marcel Hladík se svým novým modelem, jeho bratr instalující baterie do modelu a diskutující Štěpán (Krtek) Škorpil. Podle oblečení všech by nikdo neřekl, že je 12.srpna - tak pěkné bylo počasí. Fly baby lítá velmi pěkně, realisticky a zpracování je velmi kvalitní.

 

Tady fotka z jiného pohledu, bohužel i přes oříznutí tam zůstaly Marcela nohy - takže promiňte za školáckou chybu.

Na těchto dvou  fotografiích je vidět situace, kdy se počasí trochu umoudřilo a bylo možné vylézt zpod plachty ven. Pomalu se začaly vystrkovat modely, skládat a létat. Fotografie jsem záměrně nijak neupravoval, aby bylo zřejmé, jak bylo „krásně“.

Jarda Svoboda z Jindřichova Hradce přivezl úplně nový model Raptora, na poslední chvíli osazený laděným výfukem. Ten mu nadělil vyšší otáčky motoru, až šel z tohoto stroje opravdu strach.

I já jsem se pokusil předvést svůj stroj, ale díky prasklé struně v bowdenu plynu jsem svojí produkci ukončil. Letadlo rozebral, uklidil do sucha a věnoval se požitkům přicházejícího večera. I tady je ta nepěkná chyba, víc fotek není a abych se pracně snažil ji vyndat, na to není nějak čas.

Do tohoto deštivého podniku jsem zatáhl i vlastní rodinu. Z fotky je vidět, že těm malým špuntům to vadí nejméně.

28.8.2006 - přidána stránka s fotografiemi a textem kolem Honzova letadla „Čmela“ !!!!! Viz odkaz u letadla v sekci modely.

29.8.2006—přidána stránka s fotografiemi a textem kolem stavby Sorrella Hiperbipe SNS –7. Viz odkaz u letadla v sekci modely.

13.9.2006 - přidána stránka ohledně Cessny 182 Skylane—viz odkaz u letadla v sekci modely

11.9.2006 - model Zlín Z50 LX Jirky Dovalila skončil svůj život. Taková situace se většinou špatně fotí, hlavně s ohledem na majitele modelu - proto jen tato zmínka.

22.10.2006 -  na říjen byl neobvykle krásný den, sešli jsme se na letišti v hojném počtu. Létalo se celé odpoledne. Tento velmi pěkný čas byl zpestřen průlety kamarádů z letiště v Jindřichově Hradci. Celá tato akce je na několika obrázcích skrytých po miniaturami dále na stránce. Takže poklepejte pro zvětšení na jednotlivé obrázky.

Zde vidno nácvik přistání. Vivat proletěl nad modelářským letištěm a točil na další pokus.

Zde tedy Vivat při průletu, na snímku je na začátku dráhy našeho modelářského letiště, vlevo vidět naše letištní „budova“ a účastníci nedělního polétání. Pod touto minifotkou je odkaz na větší.

Toto je dle mého názoru jedna z nejhezčích fotek, kterou jsem na tento web dal. Bohužel není moje. Autorem je Česta Novák. Opět se pod touto miniaturou skrývá větší a mnohem působivější. Tak poklepejte a pokochejte se pohledem.

Vpravo je obrázek z podzimu - Láďa Houha a přihlížející Ruda Springer při pilotování Belancy. Ruda je nováčkem - po vyzkoušení jeho modelu mu bylo doporučeno pořídit si něco stabilnějšího a zároveň řešit propojení kabelem. Jak je psáno jinde, letadlo už pořídil, teď je třeba jej dodělat a na jaře vyrazit.

Máme tu rok 2007. Na Nový rok se nás sešlo celkem dost. Počasí vyšlo, létání taky. Pokud vyjde pořekadlo „Jak na Nový rok, tak po celý rok“ bylo by to více než dobré.

Ne, že by na této fotce byli všichni. Ostatní průběžně přijížděli a odjížděli. Jen pro seznámení zleva doprava: Jirka Dovalil, Ruda Kočí, za ním schován Jarda Paděla, Milan Karas, Honza Kadlec a kouřící, rukama mávající Láďa Houha. 

Tady důkaz, že se nejen povídalo, ale hlavně lítalo. Láďa se vrhnul na vrtulníka a lítal a lítal. On čel na Silvestra brzo spát, tak byl na rozdíl od ostatních dostatečně svěží. Což ostatně dokazují další snímky.

12.8.2006

Na této minifotce je Česta Novák se svou Extrou. Přistání bezchybné, létaní taky. Jen ten model je už okoukaný - Često, dělej s tím něco!!

2.3.2007 - Do sekce modely byly přidány dva nové stroje s odkazy na samostatnou stránku s fotkami. Jedná se o Edge 540 (Extreme fly) - majitel Láďa Houha a Fairey Fullmar - celá stavba domácí výroba - majitel Martin Tláskal. Koukněte přes tento odkaz.

2.3.2007 - Ruda Kočí a Ruda Springer koupili dvě shodná éra—Trener 60 od „Pelikána“. V sekci modely bude zatím foto jednoho stroje, po dostavění resp. Dokompletování obou to vylepším. Jedná se o skoro „dvoumetrovku“ hornoplošníka, kdy v jednom případě bude osazená 10 OS Max a jednou 12.5 ASP.

Rozhodli jsem se, uspořádat druhé setkání modelářů v Kardašově Řečici. Rozhodně nemáme ambice na nějakou monstrózní akci, spíše bychom byli rádi aby se sešli pohodoví lidé, předvedli své modely, poznali se a společně pobavili. Vítán je každý, kdo má tohoto koníčka rád, nadchne se pro hezké modely i letecké výkony. Pokud se někdo z čtenářů rozhodne nás navštívit, napiště nám na mail, který je uveden v sekci „o nás“. Myslím, že nás čeká pěkně upravené travnaté letiště v příjemné jihočeské krajině, parta nadšenců modelářství, možná i nějaké drobné překvapení a pro piloty modelů tradiční pohoštění. Odkaz na malé fotografii vlevo.

Do sekce dílna - stavba jsem přidal své skromné pojednání o pokusné tvorbě modelu z EPS. Vycházel jsem z plánku a článku v RC Revue 2/2007. Ostatní podrobnosti na uvedené stránce nebo přímo přes odkaz v tomto textu.

Dne 5.3.2007 byla v Jindřichově Hradci otevřena prodejna pro modeláře. Vlastníkem a prodejcem je zkušený modelář a výrobce stavebnic Libor Nezbeda. Kontakt na obchod je v odkazu vlevo od tohoto textu. Takže páni modeláři, buďme patrioti, je třeba nakupovat, ať nám tady ten obchod dlouho vydrží a nemusíme jezdit nikam daleko.  Odkaz na výrobu modelů a obchod je dole pod textem. Libor Nezbeda přislíbil účast na našem modelářském dni 12. května tohoto roku.

7.3.2007 - V záložce „ostatní“ byly přidány fotografie z nedělního upadnutí z nebe. Jak to dopadá, se podívejte přes tento odkaz.