wz

O mně, o nás ...

Na této stránce bych rád představil partu lidí, která se modelařině u nás věnuje. Fotky jsou posbírány za poslední období—max. 3-4 roky zpátky. Starší fotografie taky přidám, ale musím je dát dohromady, naskenovat, upravit atd.

Jmenuji se Milan Karas, narodil  jsem se v roce 1971, vyrostl jsem na malé vesničce Újezdec na jihu Čech. Vždycky se mi líbila technika, co mělo motor, dělalo rambajz a hejbalo se. Vzhledem k vytížení rodičů nemohlo být realizováno mé nadšení účastnit se nějakých zájmových kroužků, takže jsem si zábavu tohoto druhu řešil po svém. K modelařině jsem se dostal až jako dospělý a snažím se něco naučit a vést k tomu i syna, aby něco uměl a měl do budoucna nějaký smysluplný zájem. Mimo modelařiny rád fotografuji, i když poslední dobou to nějak flinkám, nedostává se mi času. Fotím zrcadlovkou na klasiku, ikdyž  už pošilhávám po digitálu, musím si ještě nějaký čas nechat zajít chuť.

Tak to jsem já—ne, že bych svůj obličej, musel vystrkovat na internetu, ale když člověk někam přijede, nejsnáz někoho trefí právě podle něj, takže to je z čiré vypočítavosti, abych byl k poznání (jestli se to povedlo—nevím, jinou fotku, kterou bych sem mohl dát nemám)

Kluci budou nadávat, že jsem si nevybral nic horšího, ale jinou fotku nemám a nemám rád  ten styl „dívejte se na mne, úsměv, nemrkat, to bude krásnej obrázek, pane“. Tak jen na vysvětlenou zleva  Láďa Houha, Ruda Kočí a Česta Novák. Dole Tomáš Karas.  Zvlášť nadávat bude Česta, protože se plní klobásou a nemá zrovna oduševnělý výraz.

Na této fotce je Ruda Kočí při lítání na vodě. Z fotky je vidět letní pohoda a tušit se dá krásné prostředí jihočeského rybníka. Ruda staví krásná letadla, řemeslně vypracovaná.

Láďa Houha s Extrou od Michala Mencla. Pěkné polítání s mnoha problémy. Ale o tom až jinde a víc. Jinak Láďa teď dodělal Cessnu, lítá s Raptorem 50.

Tady je tedy fotka Česty Nováka s Gilesem, abych napravil tu fotku „S klobásou“. Česta je z Jindřichova Hradec, dlouholetý modelář a všeuměl. Jako jediný z nás rozumí elektronice, je duchovním otcem naší CNC frézky, která sídlí u mne v dílně. O jeho modelech jinde.

Tak tady je Honza Kadlec při lítání. Bohužel je to foto z telefonu pochybné kvality, takže je tak malá. Jinak Honza je dlouholetý modelář, na letišti zajišťuje vlekání se svým nesmrtelným hornoplošníkem.

Tak Honzo na omluvu lepší fotku. Tenhle snímek je jeden z nejhezčích, který za poslední dobu vznikl v naší modelařině. Má své kouzlo, dobrou barvu i obsah. Samozřejmě úpravou pro tuto prezentaci doznal dost úhony, ale i tak je dívatelný.

Na tomto snímku pochybné kvality je Martin Hrouda se synem a modelem Pipera. Martin se nedávno přestěhoval do Kardašky, má v zásobě větroně, ale protože Honza Kadlec malinko pauzíruje, dochází na letiště občas s motorákem.

Na téhle fotce je další z místních Martin Tláskal. Martin staví velmi pěkná letadla, je vyznavačem takové té „festovní stavby“. Je jedno nějaký gram navíc, hlavně ať je to pořadně pevné. Modely až na jiné stránce.

Vpravo na fotce je Jirka Dovalil s novým modelem Zlína ze stavebnice. Moc pěkná práce. Jirka je z Jindřichova Hradce, naše letiště si oblíbil pro svoji polohu, povrch a partu lidí, která se tu schází.

Na této fotce je Zdeněk Diviš, který je občasným návštěvníkem naší plochy. Také dlouholetý modelář, vždy s dobrou náladou a ochotný pomoci svou radou či rukama. Nedá mi, abych nepřidal svůj osobní názor: Viděl jsem jeho lítání a teda super, je z toho vidět pohoda, vyrovnanost, plynulé přechody, prostě paráda.

Tady mi došly fotografie obličejů vhodných k představení. Další doplním jak se mi bude dařit, oni totiž někteří jsou nefotografovatelní. Snad tedy později a postupně.

Na této fotografii je další z místních vyfotografovaných modelářů - Petr Vlk. V současné době nemá na modelařinu čas, ale doufejme že se i to spraví a objeví se na letišti.

Na snímku vpravo  je nový člen do party stejně postižených. Ruda  Springer z Jindřichova Hradce. Vyštrachal modýlek co má v ruce a dal pokus letět. První lítání představovalo ztrátu podvozku, překvapení a nákup jiného stroje pro novou sezónu.

Na levém fotografii je další „jindřichohradečák“, který rozšířil naše řady. Dan Bartušek („badan“ na diskusi). Ëro u jeho nohou je historií (prodané) tč. má Blaníka a pracuje na Funtaně - obrázek v sekci modely.