wz

Ostatní - co souvisí s modelářstvím a nemá samostatné téma

Spousta modelářů nehody letadel přímo nesnáší, ale je potřeba si říci, že nehody modelů jdou ruku v ruce se zážitky příjemnými a jsou celkem na denním pořádku. Vždyť i mnohé konstrukce a elektronické systémy jsou vymýšleny a používány s ohledem na nehody. Protože si tedy myslím, že i tyto situace je třeba zveřejnit, nejsou žádnou ostudou, nabízím vám níže první ze zaznamenaných nehod a s dovolením užiji i trochu té nadsázky, kterou ostatně i autor tohoto díla užíval

 Tak takhle dopadl let v neděli 4.3.2007, někdy kolem půl třetí odpoledne. Letadlo zaryté 10 cm v zemi, nechápavý výraz. Následovalo vyškubnutí, zhodnocení a vyfotografování. Je třeba obdivovat pilotovu přesnost, s jakou trefil a ulovil žížalu. Všimněte si jejího umístění poblíž výfuku motoru. Jinej jde na žížaly s elektřinou, s rýčem, běhá po zahradě a Martin je doluje modelem letadla.

Z modelu byly vyjmuty všechny použitelné věci a dokonce i ty, které jsou spíš nepoužitelné, několik kapek paliva na urychlení celého konce a podívejte na následující záběr. Když konec tak se ctí a vzpomínkou.

Jojo, tolik hodin práce, chvilka radosti z letu a pak to takhle dopadá. Obvykle mně napadá víc slov a vět, ale tady si to odpustím.